Generický Aralen

Chloroquine Phosphate

aralen

Genericky Aralen (taky Chloroquine) se používá k prevenci nebo léčbě malárie, tropické parazitární onemocnění přenášené komáry. Tento lék působí tak, že brání množení parazitů v červených krvinkách lidského těla. Patří do třídy léků známé jako antimalarika. Genericky Aralen se také používá k léčbě infekci způsobenou améby, čili amébóza.

250mg × 30 prášky
867,78 Kč
250mg × 60 prášky
1 583,63 Kč
250mg × 90 prášky
2 147,76 Kč
250mg × 120 prášky
2 559,94 Kč
250mg × 180 prášky
3 384,55 Kč
250mg × 360 prášky
5 858,13 Kč
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
500mg × 30 prášky
1 049,14 Kč
500mg × 60 prášky
1 749,34 Kč
500mg × 90 prášky
2 332,84 Kč
500mg × 120 prášky
2 799,64 Kč
500mg × 180 prášky
3 779,93 Kč
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma
Doprava Mezinárodní neregistrovaná pošta zdarma

Genericky: prodej, dávkování a interakce

V České republice se dá tento lék koupit jednoduše ve volném prodeje – online a bez předpisu. Jeho hlavní aktivní složka je Chloroquine která působí tak, že se koncentruje v potravinové vakuole parazita a brání tvorbu parazitárního metabolitu hemazoin.  Existuje ve dvou formách balení: 250 a 500 mg, podle toho jestli ho budeme používat k prevencí nebo pro léčbu (vždycky se konzultovat s lékařem). Cena Genericky Aralen se liší podle zdrojů prodeje.

Standardní dávkování Genericky Aralen je jedna tableta za týden ve stejném dne, v pravidelných intervalech. Davkování začíná 2 týdny před vstupem do endemické oblasti a pokračuje do 8 týdnů po návratu. Vždycky postupujeme podle pokynů v předpisu a nepoužíváme tento lék častěji, než je doporučeno. Dávkování u děti je podle instrukce lékaře. V případě předávkování, okamžitě kontaktujeme toxikologické středisko nebo pohotovost.

Genericky Aralen může interagovat s některým z následujících přípravků:

 • chlorpromazin
 • cisaprid
 • droperidol
 • léky na depresi, úzkost nebo psychotické poruchy
 • léky na nepravidelný srdeční tep
 • metadon
 • pentamidin
 • ranolazin
 • některá antibiotika jako erythromycin, levofloxacin
 • antacid
 • kaolin.

Tento seznam však není konečný. Takže i když se Genericky dá koupit ve volnem prodeje a bez receptu, je potřeba abychom poskytli lékařovi seznam všech léků, nebo doplňků stravy, které používáme. Také je důležité, zda kouříme nebo zneužíváme alkohol a drogy.

Genericky Aralen: kdo ho nesmí používat

Genericky Aralen se nesmí používat v následujících případech, nebo se konzultujeme s lékařem

pokud:

 • Trpíme očními onemocnění anebo problémy se zrakem
 • Máme nedostatek glukózo-6-fosfát dehydrogenázy (G6PD), neboli favismus
 • Máme problémy se sluchem
 • Trpíme jaterními onemocněni
 • Máme psoriázy
 • Máme epileptické záchvaty
 • Jsme měli neobvyklou nebo alergickou reakci na Chloroquine, hydroxychlorochin, jiné léky, potraviny, barviva nebo konzervační látky
 • Jsme těhotné, snažme se otěhotnět nebo kojíme.

V případě že už používáme Genericky Aralen a naše příznaky se nezlepšují během několika dní, musíme to říct svému lékaři. Pokud ho pak používáme delší dobu, musíme chodit na pravidelné kontroly. Když si začneme všimat jakýchkoli změny ve zraku, nebo dostaneme horečku, musíme okamžitě kontaktovat e svého lékaře. Stava se taky že se můžeme cítit ospalí nebo se nám začne točit hlava, v tom případě nesmíme řídit dopravní prostředky, anebo pracovat stroji.

Některé vedlejší účinky které se mohou stát při použití tohoto léku jsou: alergické reakce, jako např. otok obličeje, rtů nebo jazyka; dále halucinace, ztráta sluchu, horečka, svalová slabost, únava. V tomto případě je nutné navštívit lékaře. Nežádoucí účinky, které obvykle nevyžadují lékařskou pomoc jsou: vypadávání vlasů, průjem, bolest hlavy, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení a žaludeční křeče. Veškeré informace o případných vedlejších účinkách najdeme v příbalovým letáku.

Genericky Aralen: Cena a kde ho koupit

Kde koupit Genericky Aralen v České Republice za správnou cenu a ve správné kvalitě je jedná z nejčastějších otázek. Odpověď je: jak už bylo zmíněno, tento lék se dá koupit jednoduše online, protože se prodává bez předpisu od lékaře. Hlavním důvodem proč se doporučuje tento způsob objednání je protože nebudeme muset čekat na řade v lékárnách a taky to, že internetové ceny jsou vždycky výhodnější. Takže, koupit správně tento produkt za dobrou cenu bez receptu, se dá prostřednictvím oficiální webové stránky kde zákazníky jednoduše vyplňují formulář s informacemi o doručení. Ve formuláře se zadávají jméno a příjmení, aktuální telefonní číslo, e-mail a doručovací adresu. Způsob platby je kartou. Pokud se pokusíme koupit Genericky Aralen z jiných zdrojů jako jsou např. různé lékárny, existuje riziko že zaplatíme vyšší cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *